STROPUVA Teplo bez starosti - Futurity is in simplicity

Reakcie vlastníkov Stropuva kotlov - ĎAKUJEME 

tieto reakcie su autentické a sú od uživateľov z rôzných krajov 
 
A máme tu ďalšiu referenciu od nášho zákazníka. Ďakujeme
 
Zdravím . .  pisem poznatky po 4och rokoch na piatu sezonu.
Vlastním S20,podarilo sa mi vychytat nejake muchy.kotol mi ide od minuleho roka bez prestavky,nakolko som ohrieval vodu v domacnosti po cely rok s kotlom,kedze moja plynova Quadrika sa pokazila a za cely rok mi ju nemal kto opravit (este stale nie je).na plny zasobnik 120 l som pouzival cca 18cm dreva na spodku kotla.cize po ukonceni sezony 2019 som kuril nadalej doteraz kazdy druhy,resp niekdy kazdy den,na ohrev vody a do dnesneho dna t.j. 3.1.2020 som minul (od novembra kurime ) 5m dreva.cize za 2,5 mes kurenia s ohrevom vody + 7mes ohrevu vody som minul drevo za 40 er.(robim si drevo sam v lese).
Pri aktualnych tepl u nas Radosina a okolie den cca 1st a noc cca -5 na full nalozenie kurim aj s ohrevom do bojlera 21-23 hod.
Znovu mozem povedat,ze Stropuva je top a kto neveri,tak nech sa pride pozriet.nie je problem . . . Cislo Vam poskytne p.Soltis ..  
Vsetkym Stropuvakom v novom roku prajem vela zdravia a stastia a vela tepla,ha 

Napíšem recenziu môjho kotla Stropuva S40 Univerzál.
Používam ho už 4zimu na kúrenie celého domu na strednom Slovensku, kde v mrazoch není - 18C nič výnimočné. Kotol vykuruje starší kameny dom, 275m2 obytnej plochy 3 poschodia 7 miestnosti. Kurim len bokom a hrabom. Minulú zimu som kúpil 2t koksu že vyskúšam aj to. Naložil som drevo postiepane bukové, zasipal koksom, zas drevo, zas koks. Cca 2 20Litrove kyble koksu. Horelo skoro 4dni NONSTOP! výstup vody do kurenia celu dobu 65-70C v dome trenkova teplota. Paráda. Popol ako z popolnika po cigaretach, žiadny odpad, žiadne veľké uhlíky. Komín, normálne zaneseny ako po dreve, pec čistá, do šedá vypalena. Žiadne dechtovanie. Paráda. Pri silných mrazoch sa to oplatí. No keď je teplejšie vonku neodporúčam to, lebo kúriť a vetrať kvôli tomu že je v dome 28C je blbosť. Ale pec Stropuva a koks z vlastnej skúsenosti viem ze funguje. Funguje aj samotné drevo, lebo to je najlacnejšie. Na rok skúsim ešte stiepku zohnať a zas napíšem ako si rozumela sňov. Ďakujem za normálnu pec pri ktorej nemusím,, spávať,, v kotolni,,
Abrahám Peter! Prečo ešte váhať?
 
Dobrý den pane Šoltis
 
Chci Vám touto cestou poděkovat za vstřícnost a ochotu vždy poradit a to i v pozdních večerních hodinách kdy by to většina lidí odmítla (ani by telefon nezvedla).Nový komín u mě znamená silný tah  zejména ty první dny než se trošku ,,zajel",první dva dny topení to byla jízda jak na tobogánu teplota létala od 50 do 100C a k tomu to pouštělo dehet,nenapadlo mě že to může být silným tahem,myslel jsem že to je dobře(aby to odtahovalo spaliny) ale ono to taky chce svoje,nyní je na regulátoru tahu cca 12Pa a kotel si přede ,,svoji písničku".Těch 10Pa jak jsme si volali bylo v ten moment dobré, ale k ránu se ukázalo již jako  slabé.Myslím že hlavni příčina byla v té hladké nerezové izolované komínové vložce -prostě v ní měl kouř minimální odpor.Ůžasná je také doba po kterou topí, včera na 25 kg suchého dřeva ohřál vodu TUV a barák 200m2 topil přes 14hod.To sa ně s (...)  nemohlo ani zdát,jesli bude tak topit  i v mrázoch toš to bude pěkná pohodička. 
 
přeju hezký a úspěšný den                                                  Matúšů Staňa , Zlín
 
Riešili me kúrenie v roku 2014 a rozhodovali sme sa medzi známimi značkami a úplne pre nás  neznámou značkou kotlom Stropuva.
Padol nám do oka už na výstvisku Agrokoplex v Nitre kde nám ho predviedol pán majiteľ.Páčila sa nám myšlienka univerzálnosti ako aj dlhých dôb horenia jednej náplne no akosi sme tomu neverili :) Akoto že môže horieť drevo až tak dlho ? Ale nedalo nám to a v jeseni toho istého roku sme kontaktovali pána majiteľa ohľadom možnosti videnia kotla v prevádzke u niekoho z nášho okolia (Vrútky) Na naše prekvapenie sme dostali kontakt na spoločného rodinného priateľa ktorý tento kotol používal už tri roky .. náhoda ako svet :) Boli sme sa teda na vlastné oči presvečiť ako to je a ono to naozaj fungovalo :) Starý známi ktorého sme nejaky čas nevideli nakladal v 24hodinových intervaloch aj v tých najväčších zimách a v dome mal príjemných 23 .. no proste rozprávka .. Tak sme si hneď  druhý deň objednali tú našu Stropuvu . Kúrime v nej už niekoľko zím a ešte nikdy nás nenechala v štichu . Manžel nakladá raz za deň (nie preto žeby kotol nevydržal viac) ale preto že máme takto nastavený interval a vyhovuje nám to . Pálime o polovicu menej dreva Kotol Stropuva odporúčam každému kto chce ušetriť a kto chce mať viacej času pe seba a rodinu .Ďakujeme že na trhu ste!  AŠ
 
 
Hezký den pane Šoltis!
 
Když jsem na jaře loňského roku koupil tento kotel neměl jsem tušení co vše mě s tímto potká.Viděl jsem ho prvně  ve Vizovicích  v  agroservisu při běžném servisu bubnové sekačky kdy mě uchvátila doba hoření dřeva, konstrukce tohoto kotle a ke všemu si ho pan majitel velmi chválil.Léto 2018 bylo dlouhé a tak na topení došlo až koncem řijna, kdy po instalaci a seřízení průtoku topné vody a nějakých počátečních ,,dětských nemocech"(dehet díky vysokému průtoku,3cestný ventil 55C atp.) topil vcelku bez potíží až do 1týdne v lednu 2019 kdy jsem vyčistil kotel i kořovod a přišlo  silnější ochlazení.Kotel po zatopení topil vždy dobře až do natopení systému a pak jakoby přestal mít komín tah (komín při zátopu má vždy silný tah,proto byl instalován regulátor tahu a nastaven na 20Pa) a začal jen doutnat,dehtovat a velmi snížil výkon přičemž naložené palivo nebylo schopno dohořet ani po 8-10hodinách(nepomohlo ani použití ventilátoru)tento velmi zlý stav trval až do 2.2.2019 kdy po různých hledáních příčiny (množství telefonátů s Vámi a na konec i mým kamarádem kamnářem) jsme došli k té správné - šlo o přílišné ochlazování komína způsobené  netěsností  kouřovodu která vznikla  oním čištěním začátkem ledna(teplota spalin Stropuvy  na počátku hoření je jen kolem 80C a později při natopení systému a útlumu kotle ještě klesá a tak se komín prochladil natolik že studený vzduch v komíně nedovolil proudění spalin ven - komín je přes 3m nad střechou a poslední část 1,5m je nadstavena izolovanou plechovou  rouru).V nemalém vyčerpání  z této situace jsem opět vyčistil kotel,rozebral,vyčistil a kompletně zatěsnil kouřovod, uzavřel regulátor tahu ,naložil kotel ,zatopil  - od tohoto zásahu již topí vždy plynule až do vyhoření násypky.Ze zvědavosti jsem si vážil množství dřeva které denně nakládám a dá se říct že denní spotřeba v těchto dnech je někde okolo 43kg(nakládám většinou 40kg a když potřebuju posunout čas nakládky dám 45 nebo 50kg  to je tak jednou za týden) při venk.teplotách od +5 do -15C,dům po rekonstrukci zateplen 220m2+TUV.Už teď je nad slunce jasnější že svého předchůdce ..... 26 v apetitu za palivem nikdy nedožene (při - 15C spořádal 3x za den 40kg dřeva).
Pane Lubomíre moc děkuji za Vaši vytrvalost při těchto mých trablech a ochotou vždy věc řešit.Přeju pevné zdraví a mnoho spokojených zákazníků.No a protože to je kotel mých snů i když mě dokázal taky hezky potrápit, tak kdyby někdo z mého okolí (jsem 5km od Slušovic) měl zájem vidět stroj  v provozu nebo slyšet moje poznatky ohledně obsluhy  tak jsem k dispozici  na tel.60.. .. na požiadnie: info@stropuva.net 
 
Hezký den                    Staňa  S 20 Bio
 
Prečo Stropuva? Asi ako každý, aj my sme uponahlani a pracujeme aj viac ako osem hodín denne. Po presťahovaní do rodinného domu sme riešili zimu, hlavne kúrenie. Malo byť jednoduché, úsporné, časovo nenáročné, na tuhé palivo apod. Vďaka Google sme našli po umornom hľadaní našli kotol, ktorý o Tom všetkom hovoril, len v našom okolí nikto nemal praktické skúsenosti s ním ako takým. Nasledoval talefonat s pánom predajcom, už po jeho skončení som vedela,že je to ,,on,, náš nový kotol, syn mal však pochybnosti, že jak môže horieť zhora nadol a podobné, tak sa bol osobne pozrieť naň v predajni a bolo rozhodnuté.... Máme ju od r.2015, všetko čo bolo deklarované, spĺňa!!! Vrelo odporúčam každému, kto nemá čas každé dve hodiny nakladať do priečky a na jej čistenie!!! Stropuva je náš miláčik, člen rodiny. Srdečná vďaka!!!Napísala zákazníčka z okresu Trebišov .. 
 
Kúrim kotlom Stropuva už 5 sezón.Maximálna spokojnosť,dlhá výdrž na naloženie, nízka spotreba .Odporúčam !  P.O okres Trebišov
 
Kotel Stropůva je velice perfektní kotel na jedno naložení vám výdrží hořet aniž byste museli chodit přikládat po dvou až třech hodinách jak to mám vyzkoušeno u jiných kotlů na vlastní kůži běhat z poschodí do kotelny a přikládat každý tři hodiny a o půl noci byla v kotlech tma.U Stropůvy ráno vstávám a mám teplé radiatory a to zatím topím dřevním odpadem jako je kůra,piliny a různé odřezky a to ještě nemohu naložit až po dvířka nakládám něco málo přes půl kotle zatím nemrzne. Má čtvrtou emisní třídu tak že je vše v naprostém pořádku. Spozdravem Pavel Pupp.
 
Pripájame najnovšiu referenciu Ďakujeme: Takze po poriadku
Co sa tyka kotlov Stropuva- od roku 2016 som chcel menit kurenie a hladal som novy sposob,co a ako dat.povedal som si,ze sa neunahlim,radsej vsetko popozeram a HLAVNE pobeham po ludoch kto a ako cim kuri.v ten rok 2016 som k nicomu nedospel,tak som stale kuril starym sposobom - krbove kachle s prieduchmi plus plynovy kotol.
Na zimu sa mi podarilo cez pana Soltisa ziskat ludi (mimochodom,pripajam sa ku ludom,ktory uz pana Soltisa opisovali ako korektneho a pomoze s kazdou somarinou ktoru mu zavolate alebo napisete) ktory mi boli ochotny kotol Stropuva ukazat,co a ako funguje,poblabotat okolo toho a na rok 2017 od polovice vykurovacej sezony som mal doma Stropuvu.
Vsetkym tym somarom,ktory na forach mudruju o tom,aky su inziniery a aky su majstri a ze je to somarina a neviem co ,odkazujem,ze PRIDITE SI KU MNE POZRIET AKO FUNGUJE Stropuva A JA VAS ZBAVIM VASEHO "PREMUDRELEHO" KUSKU VO VASEJ HLAVE.
Treba dodat tolko,ze nie je to ovladac od tv.je to kotol,s ktorym sa samozrejme musite naucit robit.v tejto sezone som si dal nainstalovat uz aj bojler na ohrev vody.tym padom platim doma plyn uz iba co zena navari.
Drevo si chodim chystat do lesa sam (pokial sa da) a spalim cca 12 m dreva.celu sezonu vykurim za 100er,co ked som platil plyn,tak to bola suma zalohovej platby len za mesiac,takze kto nie je sprosty,tak si to vyrata.
Jedna zasadna vec,ktoru som este nespomenul je,ze mam stary dom typu bungalov (zatepleny),roztahany ajajaj.pokial by som vykuroval dom 2oj-3oj podlazny,tak Vam garantujem,ze spotreba dreva klesne min o dalsich 30%.ja osobne vykurujem plochu cca 130m,mam stropuva 20 drevo,3izby po 16,5m,kupelna 16m,kuchyna 16m,velka obyvacka 45m.kurim do radiatorov plus v obyvacke je 6m podlahovky a este v dielni,kde je umistneny kotol,mate takisto teplo.
Zjednodusene-pri nizkych teplotach okolo -15 som kuril na plne nalozenie cca 22hodin pri teplotach 0-5stupnov je to cca 34hodin.
Nikdy sme nemali doma tak teplo,teraz si kurime od 22 do 25 stupnov.polovicu z mesiaca nebyvam doma a kotol obsluzi moja 66rocna mama-lavou zadnou.
Ludia nebudte tupci a dajte si poradit-to je moja rada a kazdy kto pride a ma zaujem,ukazem mu cely proces a aj vysvetlim co a jak.som z Radosiny,okres Topolcany.
Tel kontakt Vam da pan Soltis a keby daco mozte pisat na mail - : na požiadanie info@stropuva.net 
 

Pripájame najnovšiu referenciu zákazníka z Liptovského Mikuláša 

Dobry den p. Soltys,  novy rozvod vzduchu vyskusam v jeseni, teraz uz nekurim.
Ale co sa tyka kotla, som spokojny.Velmi zalezi na tahu komina.Dost ludi sa mi stazovalo ze kotol
dechtuje ale je to sposobene tahom komina popripade neumerne vlhkym palivom.
Ja mam komin priemeru 140 mm,co je dost poddimenzovany priemer a nedechtuje, len som musel
mesiaciky v tahu pece vybrat. Pekny den

 

Pripájame najnovšiu referenciu zákazníka z Bratislavy ĎAKUJEME!

Kotol Stropuva S40U máme v prevádzke (ubytovni) viac ako 5 rokov.Nebol s ním nikdy žiadný problém .Horí na naloženie  drevom jeden celý deň.Určite vrelo odporúčam, kúpu tohto vynálezu nikto neolutuje .Ďakujem M

 
Pripájame referenciu od zákazníka z Revúcej 
Dobrý deň, po dlhom zvažovaní sme sa rozhodli predsa pre kotol STROPUVA S 20 U, a rozhodli sme sa správne!!. Prvé vykurovacie obdobie máme už skoro za sebou, len v krátkosti si sumarizujem  spotrebu palivového dreva, a som úplne nadšený že sme spálili len niečo cez  10 bm dreva!, s tým, že od konca októbra 2017 kotol ani nevychládol. Priemerná denná teplota kotla od 70 - 75 C, a to až do 1.4. 2018. Palivové drevo buk - dub - ročné, suché. Priemerná doba horenia na jedno plné naloženie cca 18 - 21 hod., čiže žiadné pravideľné prikladanie každé 2 hod., a pod.  Rodinny dom máme poschodový, ÚK - otvorená expanzka, gravitačná cirkulácia bez OČ. Ku samotnému kotlu len dodám: Jednoduchá obsluha - nastavenie,  vynikajúca účinnosť kotla, kultúrny chod a nenáročnosť!  Keď môžem, určite len doporučujem každému zn. STROPUVA, kto rieší nie až takú jednoduchú otázku, AKÝ KOTOL KÚPIŤ. Vstupná investícia je síce vyššia, ale v konečnom dôsledku pri takej spotrebe si myslím, že kotol je až dosť úsporný a efektívny. P.S -  Mimoriadná vďaka za pozitívny prístup  p. Šoltisovi za odbornú a profesionálnu úroveň komunikácie a poradenstva.  Ďakujem, s pozdravom  Ladislav.
 

Pripájame referenciu zákazníka z obci Pčolinné :

vlastním kotol Stropuva 40kW,použivam ho 3.sezonu kurí sa buk.drevom sušeným na cca 15-20 %,na jedno naloženie horí 20-24 hod.podla teploty vonku,osvedčilo sa mi prikladat večer o 18-20 hod.,dom sa cez noc nahreje a vydrži až do dalšieho naloženia.S kotlom som spokojný nakolko stačí aj pri velkych mrazoch nakladat raz denne.(Pri klasickom kotle som mal neplatenu funkciu kurič s uväzkom 18 hod.denne včit.soboty,nedele a sviatkov bez naroku na nahr.volno.)

 
Dobrý deň pán Šoltís,
 
tak píšem Vám až teraz, je presná polovica zimy a prestavbu na pelety si neviem vynachváliť. Ten komfort a teplo je určite k nezaplateniu. Predbežne som rátal že na celú zimu budem potrebovať okolo 5,5t peliet, momentálne zruba spálená polovica.
 
Zatiaľ mimoriadná spokojnosť. Rozhodnutie neľutuje.
 
Ďakujem pekne. M.P.
 
 referencia od pána RU S kotlom som maximálne spokojný , doby horenia sú skutočne cez 24 hodín na jedno naloženie , a údržba skoro žiadna . Ak by som opäť kupoval kotol mám v tom jasno, Stropuva je aj v skutočnosti číslo jedna . Ďakujeme
 
 08.12.2017 
Dobrý den pane Šoltis, Kotle jsou zapojeny a fungují PERFEKTNĚ je to balada s nima topit zkrátka lepší jsem neviděl, ještě jednou díky. S pozdravem P P.
.
 
Včera sme mali výpadok el.energie v dôsledku výchrice a musím v mene rodiny poďakovať predajcom s predajne Ptacek z PP ktorý nám doporučili kotol Stropuva.Máme menší dom a 10kW model S10 gravitačné kúrnie bez čerpadla .Susedia po páde el.vedenia sú v zime a teraz trávia čas s nami sú nadšení že nemusíme prerušiť hru kvôli priloženiu do kotla.Určite budú meniť svoj drevosplyňujúci kotol za váš.J.N
 
Jestlize kotel nalozeny suchym bukovym drevem ma horet na teplotu vody 60-80°C tak doba horeni je cca 16-19hod uhli cerne Polsko 60hod zbyde velke množství bílého popela. Ja topim slunecnicovyma bryketama o prumeru cca 8 cm do kotle vejde 55kg doba horeni cca 20-26hod. Mel jste pravdu ze rostline palivo potřebuje vice sekundarniho vzduchu, packu klapky na tech schudkach mam asi 3 schudky před koncem. Regulacni klapku komínového tahu jsem bloknul na zkousku. Mam dojem ze kotel při zablokovane klapce se chova lip ze funguje impulsivne. Při otevrene klapce na podtlak 15Bar a vys, dochazi k velkému vykyvu teploty komínového tahu a tim ke spatne funkci regulacni klapky prim.vzduchu při nizkem venkovnim tlaku. Komin mam 11 m vysoky o pumeru 180mm v nerezu. Za dobu topeni cca 3 mesice jsem zpotreboval 1 tunu slunecnice za 3.000Kc, 100kg cerneho uhli 450Kc slabého pulkubiku bukuoveho to vse cca 4.000Kc. Kotel musí hořet na teplotu vody 65-80°C při tydle teplote se nemusi ani cistit protože vse zhori. Při horeni pod 60 a 50°C dochazi k spatnemu horeni dehtovani a nasledovneho zanaseni kotle!!!! U kotle se mi zamlouva jedna věc ze kotel nalozim zapalim roztopim pomoci ventilatoru na 65°C klapku primaru nastavim na 75°C a uz se nemusim starat jak to hori. Jen cvicne chodim kontrolovat teplomer vody. U predchazejiciho kotle jsem musel prikladat cca 2-3hod .JS
 
Co je o kotloch hovorene je aj pravda, s manzelkou sme zaneprazdneny a hladali sme nieco s dlhym casom horenia aby sme vecer neprisli do chladnicky. Stropuva je parada, mam aj obojzivelnik tepla voda takmer zadarmo. Kto by mal zaujem kludne sa moze prist pozriet. Rimavska Sobota
Kotol S20 U používam jednu sezónu. Mám rodinný dom o podlahe 150 m2 a
pivnicu 80 m2. Na prízemí mám podlahové kúrenie,takže kotol mám napojený
na akumulačnú nádrž. Kotol funguje veľmi dobre,  naložím ráno o 6 a oheň
dohorieva večer okolo 11 hodine. Som sním veľmi spokojný. Róbert S.(Turňa nad B.)
 
Máme Stropuva S20U  sedem rokov .Slúži perfektne.Pokiaľ by sme sa mali znova rozhodnúť tak určite len pre váš kotol.
Stano (Bratislava)
 
Dobrý den, Na podzim jsme si koupili kotel S20 na dřevo. Po tak náročné zimě jako byla letos kotel uspěl na jedničku. V domě jsme ještě takové teplo neměli, spotřeba paliva klesla min. o 30 % oproti loňské zimě ( mírná, jedna z nejteplejších zim) a zaručený komfort. Ráno při odchodu do práce jsem naložil a zapálil, kotel i při dlouhých mrazech -10 vydržel hořet 24 hod. a odpadl stres s přikládáním. Dále jsme zjistili, že pokud nepřikládáte do kotle jako u jiných značek, tak celou zimu byl v kotelně pořádek a čistota, což udivilo i jiné zájemce, kteří se chodili dívat na tento vynález.
Doporučuji všem, kteří chtějí topit chytře, levně a komfortně.
Radim (Jeseník)
 

Dobry den. Přezimovaly jsme v pořádku :). Ke kotlum jsem se přizpůsobil a jsem docela spokojen. Děkuju za podporu. Doporučují Vás všem v okolí. Alex.(Mělník)

 
"Pekný deň, my Stropuvu máme, už druhú sezonu nám perfektne slúži a vyhrieva nám domček, sme maximálne spokojníííí....Dakujeme. Ak by som sa mala na niečo spýtať, tak asi na nejakú údržbu alebo čistenie po skončení vykurovacej sezony... Dakujem velmi pekne..."
Odpoveď na otázku : kotol STROPUVA je skoro  bezúdržbový steny kotlov sa nečistia a po dreve stačí kotol vymiesť len raz v mesiaci.Po skončení prevádzky sa kotol vyprázdni a komín sa vyčistí .
 
s kotlom Stropuva sme velmi spokojny. chodia nam ho obkukavat vsetci susedia a hlavne ked niekomu povieme kolko dreva splalime tak nam nikto neveri. priemerna spotreba dreva na zimu je 5 kubickych metrov a to vykurime 300 m2, predtým pri tom istom kureni v kachliach sme spalili 15 kubikov.
Kotol je velmi jednoduchy na obsluhu a na manipulaciu pri zakurovani. Odporucame vsetkym nakolko je aj cenovo dostupny.JV

 
 
Stropuva model S20U používame už tri sezóny .Túto zimu dostáva zabrať ale musím povedať že bravúrne.Nemali sme ani jeden problém.Kúrime uhlím a dobu horenia máme 4 dni a to je vonku mínus 20°C . Minulú sezónu sme kúrili bukovým aj tu bola nesmierná spokojnosť spálili sme ani nie 20prm teda necelú jednu Tatru dreva z dovozom do 500€ ! Skvelý kotol odporúčame 
MP
 
 hodnotenie peci Stropuva S40u z októbra 2016!: bývame s mamou od 1996v rodinnom dome a doteraz sme mali kotol R..., 6rokov a 12r dve pece V... 5clankova. Obaja výrobcovia SKLAMANIE!!!  Výkon síce dobrý, teplo v dome bolo, to áno, no ak ste išli preč z domu a 4 hodiny ste nešli par polienok najviac 40cm hodiť do peci, vrátili ste sa do zimy...  V peci či už R...., či V... bola tma a to doslovne. Stropuva je síce veľká, ťažko ju bolo dostať do kotolne bo veľa miesta tam nemám no podarilo sa. Úspora dreva oproti spomínaným predchodcom je značná. Čísla neviem, robím v hore pilcika tak dreva mám dosť, preto to nerátam. Ale menej som spálil 100%.a dĺžka horenia pri, 21panelovych radiátoroch, 7miestostiach co sa vykuruju a obytnej plochy 231m2 pri teplote peci okolo 65C je tých 22hodin bez problémov. Obsluha je jednoduchá aj čistenie pri porovnaní s V.... Stropuva je určite bez konkurencie a bez problémov dajte tento text na internet a nemám problém ju potencionalnym zákazníkom ukázať u mňa doma.

A.Peter, Ladomerská Vieska 
Telefón 0944 - na požiadanie stropuva.sk@gmail.com

 
M.P
Používam kotol už 2 rok zatiaľ som spokojný. 1 rok som spravil chybu ze som si nedal namontovať aj obojzivelny bojler na teplú vodu. Túto sezónu už mám. Vykurujem obytný plochu 170m2. Pred týmto kotlom som mal nenormálnu pec v..... Vykurujem hnedými uhlím. Jedno naloženie 4 dní.bez ohrevu vody 5 dní.
 
 
 
P.T 
Zdravim pán Šoltis
Nikdy som nemal lepší kotol 
Ďakujem za rýchle dodanie 
 
 
Š.H.

Dobrý deň p. Šoltis!
Píšem Vám reakciu na kúpu kotla S20 U nechcel som ju
písať skôr ako ho nebudem mať otestovaný na vlastných
skúsenostiach. Takže kde začať? Asi začnem na úplnom
začiatku. Po vypovedaní  môjho kotla  ktorý slúžil cca
20 rokov a  ako to býva  zákonom schválnosti,že Vám
kotol  vypovie  presne vtedy,  keď to  najmenej čakáte.
Rýchlim riešením bolo, že som kúpil od kamaráta
(za babku) oveľa menší kotol Viadrus (do ktorého
sa muselo chodiť prikladať každé 3 hod.). Kúpil som
ho len preto, aby som vedel dokončiť zimné obdobie
a tak získal, viac času na hľadanie a študovanie, ktorý
z kotlov kúpim, pričom som mal už jasné predstavy
a požiadavky na kotol.
A tie boli: 
1. Dobrá výkonnosť (výhrevnosť)
2. Nízka spotreba paliva
3. Nenáročnosť 
Po neskutočne dlhom hľadaní kotla, ktorý by sa hodil k mojim
požiadavkám, sa mi od konkurenčných značiek  nepodarilo
nájsť. Až som narazil na Stropuvu! :-) Na Vašu web stránku som
chodil aj 2-3 krát do týždňa študoval som technické parametre,
čítal reakcie vlastníkov a nechcelo som veriť tým dobám horenia.
Zhruba po pol roku som sa odhodlal Vás navštíviť a vidieť na
vlastné oči ten kotol a získať viac informácii.
 
Čo sa týka samotného kotla:
Milí prístup predajcu a technický výklad p. Šoltisa bol na
profesionálnej úrovni a  pochopil by to aj  úplný laik. Dovoz  kotla
bol cca do 7 dní, kotol bol bezpečne zabalený tým pádom jak dopravou
tak aj samotným prenášaním do kotolne nebol absolutne poškodený.
Po samotnom namontovaní kotol fungoval veľmi dobre až na
občasné dechtovanie, ktoré spoločne s p. Šoltisom postupnými
konzultáciami odstránili do maximálnej spokojnosti. Čiže kotol
neskutočne kúri po všetkých stránkach mojich požiadaviek.
Spálili sme za zimu viac ako o polovicu menej paliva ako za
ostatné roky a teplo v dome máme aké sme nemávali. Doby
horenia u nás sú 19-27 hod. pri dreve v závislosti od dreva
(tvrde alebo mäkké) a 4-5 dni pri uhlí (hnedé) a samozrejme aj
v závislosti od vonkajšej teploty. Kúrenie je bez dymu a dechtovania.
Jednoduchá obsluha kotla zaručuje pohodlnosť, stabilné horenie a teplota.
Takže s mojej strany som sa správne rozhodol a vôbec kúpy neľutujem
iný kotol už viac nechcem. Mnohý známy sa už boli na kotol pozrieť
a s údivom pozerali a taktiež zvažujú výmenu svojich kotlov za Stopuvu.
Všetky údaje a parametre, ktoré sú písané na web stránke Stropuva sú
pravdivé a kotle Stropuva môžem len vrelo odporučiť. Ďakujem
 

D.C

Dobry den,neda mi nevyjadrit nesmiernu spokojnost s vyk.kotlom Stropuva,podelit sa so skusenostami s dalsimi ludmi.Mame dvojpodlazny dom+suteren a mame radi teplo aspon 28 stupnov.Doteraz sme uz vystriedali 4 *liatinky-drevoplyn 32*,kazda nam vydrzala najviac 3 vyk.sezony.Pred rokom sme zariskovali a objednali sme si kotol Stropuva a odvtedy skoncili nase mnohe problemy,tak napr.po rozkureni je teplo v dome do par minut,tichy chod,ziadna el.spotreba,ziadny zapach v dome,ziadny odpad-vsetko bezozbytku zhori,dalsie vyhody-nedymime,takze sme i ekologicki.Predtym pri rozkurovani bol zapach v celom dome o vyberania popola ani nehovoriac,prach a neporiadok v kotolni u nas uz nie je,nikde sa neprasi,no najdolezitejsia vec je uspora dreva-do liatinky sme davali 2 furiky kazdych 6 hodin /drevo 2 roky susene,50 cm dlhe,hrube kusy/ ,za den teda aspon 12 furikov,teraz nalozime raz za den 4-5 furikov akehokolvek dreva,rezaneho na 20-25cm,rovnakej hrubky, takze uspora za celu vyk.sezonu je znacna-v peci zhori vsetko,i odpad zo zahrady,konare,atd.Ludia sa chodia k nam pozerat a velmi sa im paci velka pohoda a okrem nalozenia dreva-ziadna ina namaha,niekolki si ju uz kupili,naposledy to boli majitelia miestnej pekarne,pod dohladom manzela kotol spustili pred 2 tyzdnami a su velmi spokojni.Vrelo odporucame,my sme do toho isli s malou dusickou,no teraz by sme si ho nedali za nic tym viac,ze sucasne setrime i za ohrev teplej vody,ktora je takto k dispozicii celych 24 hodin a takmer zadarmo.

 

 
 
P.O
Mám S40U a už teraz viem že ak sa budem v budúcnosti znova rozhodovať aký kotol tak jedine stropuvu .Super kotol
 

I.M.
Dobrý deň
Po roku kúrenia, by som prevádzku kotla STROPUVA S20 zhrnul do jednej vety asi takto: Som s ním nadmieru spokojný, iný kotol by som už nechcel.

 

M.O

Dobrý den,
chci Vám poděkovat za kotel, funguje výborně. Jeden termostat hlídá teplotu výstupní vody a reguluje trojcestný ventil,
který reguluje přívod vody ze systému ústředního topení do kotle. Tím zabraňuje dehtování kotle a regulační klapka sání vzduchu 
na S20 zajišťuje optimální hoření paliva v kotli.

 

Z.H

Naozaj je to ako porod, ale a j v tomto pripade zalezi kto Vam kotol montuje, na nasom sa kurenari ucili,je to predsa nieco uplne ine ako ostatne kotle, ale zapojili ho podla schemy, tak potom sme uz len doladovali.
Skusenosti: dechtovanie!,stale nevieme preco, drevo je suche, komin o.k., este  mozno spatny ventil teplota je nastavena ze vraj spravne 55-60c,vykyvy v horeni boli,ale uz sa naucil kurit tato v tom  postupne, klapku sme nastavila max na 85c potom ju zavrie teplota klesne, mame na ustalene nom 60-70c , vydrzi naozaj 20h, bez problemov a potom este kumuluje a dohara 8hodin, je to dobra masinka.
Zatial sme velmi spokojny.
Koniec konverzácie na chate

 

P.M

Mám za sebou prvú sezónu a musím len skonštatovať že kotol Stropuva naozaj funguje.Priemer som naozaj mal na jedno naloženie 24 hodín pri spaľovaní 

mäkkého dreva čo sa mi pred tým ani nesnívalo. Spokojnosť je a smelo kotol odporúčim aj rodine a známym 

 

I.M.

Už niečo vyše mesiaca kúrim kotlom Stropuva. Musím povedať že som s ním spokoný. Horý super  a prikladám 1x za 24 hodín. Mám ale jednu výtku a to vyberanie popola. Išlo totiž o to že popol na okraji bol vyhorený ale v strede boli stále žeravé uhlíky, ktoré boli ako v "termoske" . Aj po dvoch dňoch nie a nie dohorieť. Pri vyhrabávaní hneď ako to chytilo vzduch, než som stihol vyniesť popol z kotolne, bola plná dymu. Vyriešil som to tak že som si spravil malý rošt. Síce  sa zmenšil objem, ale kultúra sa zvýšila o 100%. Popol je prehorený nedymí proste super.

 

B.Z.

Dobrý deň prajem.
No nutno povedať že to bol veľmi ťažký pôrod. Za to ale nemôže kotol ale firma ktorá mi zapájala kúrenie. Prešiel som hádam všetkými možnými chybami zapojenia navyše kombinovanými poruchou bimetálu. Počas celého tohto obdobia (2 mesiace) sa mi ešte aj trojcestný ventil správal neprirodzene. Zapájali mi kotol 3 krát. 4-tý raz som to zadal inej firme. V momente ako mi kotol zapojili správne, začal fungovať bezvadne. Aj trojcestný ventil. No skrátka som prešiel krstom ohňom. Dnes by som asi dokázal v mnohom poradiť sám. Ak by niekto potreboval.
Každopádne sme z najhoršieho von. Momentálne máme interval cca 17 - 20 hodín. Nutno ale dodať že sa s prikladaním vôbec nepárame. Drevo režeme na cca 20 cm, niekedy sa pritrafí aj 35 - 40 cm. Neni rozhodne nakálané nejak super. Priemer 15 cm neni žiadnou výnimkou. Je ale premiešané s haluzinou. Drevo je mäkké aj tvrdé asi 50 na 50. Borovica, breza, dub, jelša, ... . Patvar ktorý mi prejde cez dvierka spálim úplne s prehľadom. Skrátka to tam len tak nahádžeme a hotovo. Poslednou starosťou ktorá mi zostáva je veľmi silný ťah komína. V mojom prípade bude nutné pridať nejakú špeciálnu reguláciu komínového ťahu. Zatiaľ som v štádiu zháňania a študovania a ... . Ak viete, poraďte. Na druhý týždeň u nás prebehne skúšobne nálož len samotných pilinových brikiet z mäkkého dreva. Už sme ich použili ale pri nesprávnom zapojení kotla, poruche bimetálu a primiešané ku drevu. Keď prišla na radu vrstva brikiet, výsledok na teplomeroch bol okamžitý a veľmi účinný. Vyskúšali sme aj RUF salonky. Boli tiež super ale nevyhovuje cena.  Som sám zvedavý ako dopadne meranie na budúci týždeň. Samozrejme zverejním. 
  

Ján P.

Píšem Vám až dnes nie preto,že by som ignoroval Váš list,no priznám sa,nemal som veľa času.Začal som experimentovať s tou klapku v dymovode(dá sa tým trocha zvýšiť efektivita),taktiež čo sa týka toho SadPalu,tak si myslím,že ste mi to dobre poradil,myslím,že by ste ho mal mať aj Vy v sortimente,nakoľko nie je veľa predajcov,ktorí ho ponúkajú a veľmi veľa ľudí z môjho okolia sa o tento produkt zaujímalo...takže som tento výrobok poradil veľa iným ďalším ľuďom,ktorí si ho kúpili a sú s ním spokojní...dokonca aj I.D si ho objednával.
Čo sa týka kotla,stále experimentujem,možno aj boli nejaké úspechy,no ak áno tak zatiaľ len minimálne,čo sa týka času horenia.
Ak dám rošt až na dno a kotol naplním cca 65%bukovým drevom a 35%drevennými briketami z tvrdého dreva až "po štupel" teda maximálne ako je to len možné,tak dosiahnem dobu horenia 18 až 26hodín v závislosti od vonkajšej teploty.
Pokiaľ použijem 2" uhoľné brikety Rekord a rošt dám na svoje miesto,tak je dĺžka horenia v závislosti od vonkajšej teploty od 24 až do 32hodín.
Je to hrubý odhad,priznávam,že to nie je až také zlé,no ešte stále skúšam nové zlepšenia aj v spolupráci s Ivanom(vzájomne si radíme).Mimochodom bol u neho včera jeden pán,ktorý zavžuje kúpu tohoto kotla a chcel to vidieť a Ivan mu dal číslo aj na mňa...dnes ráno mi volal,či sa môže prísť pozrieť,tak som mu povedal,že áno...má sa v útorok zastaviť...chce totiž počuť stanovisko viacerých a aj vidieť ako to funguje.
Nie je sám...už viac ľudí sa mi ohlásilo aj z okruhu mojich známych,ktorí sú na tento spôsob horenia zvedaví...
Keby som sa mal vyjadriť k tomu,či som spokojný sám za seba,povedal by som to asi takto:
To,že som do toho investoval,zatiaľ nebanujem.
No porovnávať nemám s čím,lebo doteraz som nikdy kotol na tuhé palivo nemal...to môže Ivan,ked hovoril že oproti Viadrusu ušetrí veľa dreva...ja zasa spálim o niečo málo viac,nakoľko krbové kachle mi vykúrili aj lokálne celý spodok(dole sú radiatory zastavené,resp.termostatické hlavice) a do radiatorov kúrili len do podkrovia,no zasa plus je v tomto prípade,že mám aj teplú vodu,takže sa to v podstate vyrovnáva,že nemusím využívať plyn na ohrev teplej vody...(máme dvojhadový 300litrový bojler,jeden had je pripojený na trubicový kolektor a druhý had je pripojený na Stropuvu...)
Čo sa týka komfortu,tak je podstatne pohodlnejšie mať celý deň pokoj od prikladania,no zasa mínus spočíva v tom(pokiaľ kúrim drevom),že do krbových kachlí som nemusel drevo štiepať nadrobno...a vošli mi tam podstatne väčšie kusy aj na hrúbku aj na dĺžku...pokiaľ kúrim uhlím,alebo uhoľnými briketami,tak tam nie je o čom,to je úplne bez starosti a do budúcnosti uvažujem,že by som kúril hlavne uhoľnými briketami...
Veľkou výhodou je aj ten samoregulačný systém s trojcestným ventilom a reguláciou horenia s tou klapkou na vzduch...tiež to zaručuje istý komfort...
V podstate väčšinou tie výhody prevažujú nad nevýhodami a konkrétne v mojom prípade hrá veľkú úlohu aj komfort z hľadiska prašnosti...lebo kúriť celú zimu v obývačke je isto menej príjemné ako mať zdroj tepla mimo obytnú časť domu...
Keď som rezal metrové kusy dreva nadrobno tak som si hneď vytypoval tie horšie kusy,čo sa ťažšie štiepu na väčšiu dĺžku do kachiel(kúrime ešte niekedy aj tam) a tie krásne kusy,ktoré je možné ľahšie poštiepať do kotla...keď je väčšia zima kúrim uhol.briketami(pred troma týždňami som si bol cca tonu kúpiť) a inak kúrim drevom a drev.briketami...prípadne v krb.kachliach...v plynovom kotli už takmer vôbec...tým len temperujeme ak nie sme doma...
Jednu vec však treba poznamenať a síce horenie v kotli je dosť závislé na mnohých vplyvoch,či už je to tlak vzduchu,vonkajšia teplota,teplota vody v systéme aj v zásobníku,typ paliva,výška a priemer komína,dĺžka dymovodu atd atd atd...teda to ako tam bude horieť a ako dlho tam bude horieť na to musí prísť každý sám v svojich konkrétnych podmienkach a vyžaduje si to trpezlivosť a istým spôsobom aj tech.zdatnosť...je to také malé dobrodružstvo,no myslím si,že ak dotyčný vytrvá,tak so šťastným koncom...
Ja mám ešte nejaké tromfy v rukáve,no ako som už aj v úvode listu povedal som trochu zaneprázdnený a preto tak trocha nestíham...stavebne už je kotolňa oddelená,no nie je ešte celkom dokončená tepelná izolácia a taktiež napojenie dymovodu je relatívne dlhé(cca 85cm) a tak uvažujem aj o tom,že by som ten dymovod obalil izoláciou...
Takže asi tak by som to zhrnul...má to svoje výhody aj nevýhody,no zatiaľ som v podstate spokojný...i keď som ešte stále vo fázi laborovania a experimentov,napriek tomu,že už som veľa vecí vychytal...
Ja sa Vám ešte isto ozvem...zatiaľ toľko

 

Jozef A. 

Dobrý deň.
Aj áno aj nie.
1. Základný problém je môj - zle som určil potrebný výkon. Potrebujem kotol nie 20kW ale 40kW.
2. Keďže má menší výkon ako potrebujem, horšie sa reguluje.
3. Dlho som nevedel, ako ho "naštartovať". Ale nakoniec je to úplne jednoduché. Nechám pootvorené horné dvierka, pokiaľ sa nerozhorí a nevznikne aspoň minimálna pahreba. Potom už horí podľa toho, aké drevo je naložené.
4. Cirkulácia - samotiaž - funguje bez problémov. Nefunguje automatický trojcestný ventil - možno nie je správne nainštalovaný. 
5. Zatiaľ neviem zistiť, prečo koniec horenia znamená zároveň významný pokles výkonu (posledných 5-6 hod) odhadujem 40 až 60%. 

Vyššie uvedené zistenia sú skôr z mojej nevedomosti a z nedostatku informácii ako z z nedokonalosti výrobku.

6. Zistil som, že horné dvierka nedosadajú na tesnenie - je viditeľná medzera medzi dvierkami a tesnením. Bolo by vhodné sa na to pozrieť aj z Vašej strany. Možno práve to spôsobuje nesprávny prísun vzduchu a tým aj horšie, resp. nepravidelnejšie horenie, resp. znižovanie výkonu v poslednej tretine. 

Rád by som Vás privítal v Prešove na obhliadke, pokiaľ to bude možné. 

 

Vladimir H.

Teplotu v kotli mam v rozmedzi 65-70 st., vydrzi horiet
20 hodin, ale miestnosti su vyhriate, takze sa drzim cyklu 24 hod,
co je uplne super.Este tak teplo sme nemali, spotreba dreva super.
Len to dechtovanie obcas.Skusam to vyladit teplotou, od 65 do 80 st.
Predpokladam , ze bude slabsi tah komina, vybral som
kovove polmesiace z vnutra , uvidim ako sa to bude chovat teraz.
Vy prevadzkujete kotol s tymi vlozkami alebo bez nich?
Este troska poskusam a ozvem sa o ten novy vzduch. rozdelovac.
Ta cena by mohla byt.Dakujem zatial.
Mozete kludne moje tel. cislo dat zaujemcom z blizkeho
okolia,zatial boli pozriet dvaja, pacilo sa im to, aspon tak sa vyjadrovali.
Pekny den

M.B

S kotlom STROPUVA som spokojný,až na niekoľko technických drobností.
Na chod kotla zatiaľ nemáme žiadne otázky,ak nás niečo napadne,tak sa ozveme.

 

V.H.

 chcem Vam napisat, ze dechtovanie komina, co som pisal minule
som vyriesil.Pomohlo pripustanie falosneho vzduchu do komina.
Inak celu zimu mame teplo, ako este sme nemali, kotol drzi
teplotu 24 hod.,mozem povedat ze je to najlepsi kotol, aky som mal.
Pre domacnost je to najlepsia volba, splynovacka nema sancu.
Pekny den

L..M.

S kotlom Stropuva S 20 som zatial velmi spokojny... vyhovuje mi na nom
to, ze na jedno nalozenie vydrzi v pohode vykurit dom na 24 hod., co
mi maximalne vyhovuje. pracovna teplota kotla sa pohybuje v rozmedzi
cca 60-75 stupnov. cca po 24 hod. teplata klesne na cca 45-50 st., ale
v dome je prijemne teplo. po nalozeni sa zohreje na cca 60 stupnov za
priblizne 20 min..
      nakolko som kotol nikdy predtym nevlastnil, rozhodoval som sa na
zaklade toho, aby to bol kotol, ktory vydrzi dlho horiet a aby bol
"nenarocny".
rozhodoval som sa medzi viacerymi druhmi kotlov a vybral som si
"naslepo" kotol Stropuva, pricom s jeho dodanim, resp. casom jeho
dodania od objednania som bol spokojny. tiez som spokojny aj s
predajcom p. Soltisom, ktory je ochotny poradit, popr. aj prist... :-)
 v kotli kurim s tvrdym drevom, ktore miesam s briketami a tym mozem
povedat, ze kotol funguje aj na tento mix uplne v pohode. spotreba
kotla co sa tyka dreva je optimalna, spotrebujem cca 1 furik na 24
hod..
     s cistenim kotla je to tak, ze kotol cistim raz za tyzden /v
sobotu/, pricom vynesiem popol za necely furik.
spociatku som mal problem s tym, ze kotol sa mi dost zanasal a tiez sa
dost zaniesol aj dymovod. po jeho vycisteni sa to upravilo a odvtedy
som problem nezaznamenal.
    podla toho co viem od znamych, pri beznych kotloch musia do kotla
prikladat 2 az 3 krat za den, pricom musia nalozit az 2 furiky dreva,
co je dvojnasobna spotreba dreva na kurenie/ 1 den.

 

 Ludovit.S.

 

 
Spociatku som bol skepticky po predchdzajucich skusenostiach s takzvanymi 
kotlami .Kupu vsak nelutujem stropuva S20U funguje naozaj bez obtiazi.Teplota 
pri dreve 60 stabilne bez zanasania a dechtovania . Komin cisteny len raz za rok 
pri uhli som mal teplotu stabilne 70 ,to uz bolo tolko tepla ze som musel vsetko pustat kominom :)
mam len 180m2 obytny dom . Pan Soltis som rad ze som kotol objednal a ze ste bol
vzdy ustretovy ak bude problem urcite sa ozvem .Len aby som nezariekol pfuj pfuj pfuj 
 
Iveta N.
S kotlom mám velmi dobrú skúsenosť,naozaj bez starosti o časté dokladanie,nemám žiadne problémy
.vyjadrujem spokojnosť s kupov.
 

Jaroslav T.

 s kotlom som spokojný, potreboval som spaľovať štiepku a drevný odpad zo záhrady a to robí horí v ňom 12-16 hodín a stačí to na vykúrenie domu

 

Marian K.

Kúpil som od Vás S40U a som nadmieru spokojný.Spaľujem čierné uhlie a dobu horenia mám 5 dní na naloženie.Žiaden dym ani decht .Kotol odporúčam ďalej už sa boli pozrieť susedia a rodina .Ďakujem

 

 

 

 referencia od pána RU z dnešného dňa t.j 19.12.2017 S kotlom som maximálne spokojný , doby horenia sú skutočne cez 24 hodín na jedno naloženie , a údržba skoro žiadna . Ak by som opäť kupoval kotol mám v tom jasno, Stropuva je aj v skutočnosti číslo jedna . Ďakujeme
 
 08.12.2017 
Dobrý den pane Šoltis, Kotle jsou zapojeny a fungují PERFEKTNĚ je to balada s nima topit zkrátka lepší jsem neviděl, ještě jednou díky. S pozdravem P P.

 

© 2010 Všetky práva vyhradené.

www.stropuva.net